Mutes veselība un labas pašsajūtas faktors
Pasaules veselības organizācija cīnās par mutes veselības iekļaušanu vispārējā veselības stāvokļa uzlabošanas stratēģijās, jo tā apzinās, ka sāpes un ciešanas, kuras izraisa sliktais zobu stāvoklis, ietekmē to, ko cilvēki ēd, viņu vispārējo labsajūtu un dzīves kvalitāti.
Rūpējieties par saviem zobiem un aizsargājiet savu sirdi, tāds ir aicinājums, kāds ir noformulēts, vadoties pēc pētījumu rezultātiem gan Apvienotajā Karalistē, gan Amerikas Savienotajās Valstīs. Šie pētījumi ir pierādījuši, ka pastāv saikne starp smaganu slimībām un artēriju sašaurināšanos, kas rezultātā var novest pie sirds lēkmes un insulta. Pētījums Apvienotajā Karalistē atklāja faktu, ka tiem cilvēkiem, kam mutē ir augsts 11 veidu baktēriju līmenis, kas rada smaganu slimības, ir arī palielināts artēriju sieniņu biezums un paaugstināts balto asins ķermenīšu līmenis.
Viena teorija ir tāda, ka baktērijas spēj atstāt inficētās smaganas, iekļūt asinsritē un piestiprināties tauku nogulsnējumiem, kas jau atrodas artērijās. Ja vien kādreiz ir bijis labs piemērs tam, ka mute ir vārti uz ķermeni, tad šis tāds ir.
Šāda veida informācija noteikti mūs stimulē rūpēties par saviem zobiem. Pareiza un sistemātiska mutes dobuma ikdienas kopšana dažāda vecuma cilvēkiem ir izšķirošais faktors, lai izvairītos no iekaisumu palielināšanās un smaganu slimībām. Tas nozīmē regulāri un kārtīgi tīrīt zobus divreiz dienā, izvairīties no uzkodām un cukuru saturošiem ēdieniem, kā arī regulāri pārbaudīt zobu stāvokli pie zobārsta. Košļājot košļājamo gumiju, ieteicamās 20 minūtes pēc ēšanas ir vēl viens veids, kā regulāri rūpēties par mutes dobuma veselību.
Rūpējieties par saviem zobiem un aizsargājiet savu veselību, tāds ir aicinājums, kuru izsaka veselības aizsardzības organizācijas visā pasaulē. Pareiza un sistemātiska mutes dobuma ikdienas kopšana, ieskaitot regulāru cukuru nesaturošas košļājamās gumijas košļāšanu, palīdz uzturēt vispārējo veselību, kā arī rūpēties par jūsu zobiem.